Lokalita | Lesní stráně
Zvuk
Lokalita

Uprostřed panenské přírody
Jeseníků

Prvotřídní
lyžařské podmínky

Není náhodou, že Jeseníky patří v zimě k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším českým horám. Na své si tu přijdou vyznavači všech typů zimních radovánek.

Svahy Jeseníků

lyžařská nej

Od dveří vašeho apartmánu v Lesních stráních to je co by kamenem dohodil na svah Ski areálu Ramzová, který se může pochlubit jednou z nejdelších sjezdovek v Česku. Skvělé podmínky ale nabízí i desítky dalších areálů v Jeseníkách, třeba na Pradědu si můžete zalyžovat na naší nejvýše položené sjezdovce.

 

Na běžkách na praděd i na dlouhé stráně

Desítky kilometrů upravovaných tras vás zavedou za nejatraktivnější místa Jeseníků – třeba horní nádrž elektrárny Dlouhé Stráně nebo na nejvyšší horu Praděd. Kousek od apartmánů se nachází výchozí místo běžkařských tras mezi ski areály Petříkov a Paprsek.

Jedem na saních!

Křížový vrch u Jeseníku s upravovanou sáňkařskou dráhou je tím pravým místem pro pořádné rodinné dobrodružství.

Plné lákadel
v každém ročním období

Divoká příroda, pohnutá historie, divy techniky. V Jeseníkách najdete vše a díky výhodné poloze apartmánů Lesní stráně to za všemi zdejšími zajímavostmi máte kousek.

Turistické cíle

Za krásami přírody

Od Lesních strání to není daleko na hlavní hřebenovku Jeseníků s fascinujícími výhledy. Vedle vrcholů ale můžete obdivovat i další krásy zdejší přírody – jedinečná rašeliniště, vodopády, jeskyně nebo skalní útvary. Ať se vydáte kterýmkoli směrem, nebudete litovat.

Pohnutá historie

Do dějin vstoupil zdejší kraj nechvalně proslulými čarodějnickými procesy i příběhem léčitele Vincenze Priessnitze, který stál u zrodu lázní Jeseník. Milovníci historie si mohou vybírat mezi desítkami zámků, zřícenin či muzeí. Nejblíže Lesním stráním je Muzeum hudebních nástrojů v Ostružné.

Technické divy

Vodní elektrárna Dlouhé Stráně se vedle Pražského hradu řadí mezi největší divy Česka. Není ale jedinou technologickou památkou, která v Jeseníkách stojí za pozornost. Ukázkou inženýrského umu je například i tzv. slezský železniční semmering, jehož muzeum najdete v Horní Lipové. Anebo pivovar v Hanušovicích s tradicí výroby piva sahající až do roku 1874.

Ideální pro aktivní dovolenou

Kilometry single tracků, jízda na koloběžkách od horní nádrže Dlouhých Strání, paragliding nebo horské minikáry... Je jen na vás, pro jaké adrenalinové dobrodružství se rozhodnete!

Jako stvořené pro povzbuzení těla i ducha

Vincenz Priessnitz považoval za jednu z nejlepších věcí pro zdraví procházku po čerstvém vzduchu. Nabrat síly můžete vedle lázeňského parku v Jeseníkách třeba také v termálním parku ve Velkých Losinách, který jako jediný v Česku využívá přírodní termální vodu.

relaxujte v originálním lesním wellness

Prozkoumat